Guarana semena Guarana prášek Guarana extrakt

Extrakt z Guarany je její nejoblíbenější formou k užití. Pohodlně z něj uděláme chutný nápoj a stačí podstatně menší množství.

Semena guarany

Guarana extrakt má silnější účinky, než samotná rostlina. Je laboratorně upravován bez přidaných chemických látek, ale zároveň neztrácí nic ze své kvality. Výhodou extraktu je, že stačí opravdu malé množství a účinky se dostaví rychle a dlouho vydrží. Extrakt je jemný hnědý prášek, jehož použití je velmi snadné. Lze z něj udělat chutný nápoj, případně se dá sehnat i v kapslích. Pokud rádi žvýkáte, vyzkokušejte také celá semena Guarany.

Polovičku čajové lžičky (0,4 - 0,6 gramů) se rozpustí ve 200 ml vody nebo ovocném džusu. Nápoj lehce změní barvu, a když nebude guarana vidět, tak je nápoj připravený. Pokud je špatně rozmíchaná, zůstane na vnitřní straně přilepená. Druhým způsobem je si udělat teplý nápoj. Opět 0,4 – 0,6 gramů se nasype do teplého mléka nebo vody a promíchá. Chuť bude hořká, proto se doporučuje osladit medem nebo cukrem. Posledním způsobem je šňupání, které se doporučuje pouze u extraktu. Dávka je stejná jako u předchozího dávkování.